Robusta

Káva » Robusta

  • robusta
    robusta

 

Káva s vysokou koncentrací kofeinu, u které se při pěstování téměř nemusejí používat chemické přípravky na její ochranu. Její výrazná chuť a síla je u spousty zákazníků vyhledávaná. Její síla vás povzbudí v každém okamžiku a zajistí bdělost a koncentraci v každé situaci.

 

Tyto kávy typu robusta jsou však oproti kávám typu arabika na podstatně nižším stupni kvality. Mají však svoji nezastupitelnou roli při tvorbě kávových směsí pro jejich jedinečnou vlastnost tvorby pěny, která je zákazníky žádána. Bohužel je to jediná ze dvou předností tohoto typu kávy. Druhou výhodou je jíž výše zmíněný obsah kofeinu a tím pádem i zvýšená hořkost.  

 

Pokud jste milovníky krásně napěněné kávy, doporučujeme směs Černá perla, kterou jsme pro vás speciálně namíchali. Jedná se o směs několika druhů arabik a robusty.

 

 

 

Indie Sherry AA/AB

Indie výborné aroma, ojedinělá hutnost, jedinečná-opravdu jedinečná CREMA a výborná chuť dělá z této Robusty podklad pro espresso. V dobrém poměru s Arabicou v espresso směsi dělá přímo zázrak.

Vietnam gr.18

Vietnamská robusta je zpracována za sucha, 1 jakost, zrna velikosti 18. Káva je elektronicky tříděná. Táto Robusta bezesporu patří k těm lepším, ale přesto je to v uvozovkách pouze robusta, má mohutnou hutnost s jílovitou a zemitou chutí.

Uganda

Méně aromatická odrůda avšak s vysokým obsahem kofeinu a vyšší hořkostí než arabika. velmi chutná, silná, tmavé barvy, bohaté pěny, drsnější chuti, vhodná též do kávových kompozic.

 

  

Tyto kávy vzhledem k jejich nízké kvalitě samostatně nepodáváme, lze je však sehnat ve všech supermarketech.

  

Děkujeme za pochopení a omlouváme se všem případným zájemcům.